Ty też masz talenty

Drogi Czytelniku
Jedno z pytań, które zadał Radek w swoim mailu brzmiało: „a jeśli nie posiadam talentów?„. W rzeczy samej to bardzo ciekawe pytanie, ale na szczęście chybione.

Oczywiście może się zdarzyć, że Radek ocenia się przez pryzmat talentu, jako wybitnej umiejętności twórczej bądź niesamowitej zdolności do czegoś. Tak, wtedy rzeczywiście może się okazać, że nie jest znakomitym grafikiem, malarzem, pianistą czy np. żonglerem. Jednak ja posługuję się pojęciem talentu jako wrodzonego wzorca myślenia odczuwania i zachowania.

Powiedzmy sobie szczerze. Wcale nie musisz być tym – jak powyżej – grafikiem, malarzem, pianistą czy np. żonglerem, aby osiągnąć sukces w życiu, który sobie wymarzyłeś. Przeciwnie, zapewne znasz przykłady wielu wybitnych malarzy, którzy stali się sławni, a ich obrazy pieruńsko drogie, szkopuł tylko w tym, że dopiero po ich śmierci.

Zapewniam Cię, że zgodnie z teorią podaną przez M. Buckinghama i D.O. Cliftona Ty też masz swoich 5 dominujących talentów z 34 zdefiniowanych przez tych badaczy. Wkrótce podam je wszystkie, aby łatwiej Ci było przeanalizować, o które z nich się podejrzewasz. Te talenty dotyczą bardziej współżycia z ludźmi, a to jest decydującym źródłem sukcesu.

I wiem, że same talenty nie wystarczą. Trzeba je bez przerwy szlifować, bo tylko wtedy wzrasta ich „wartość”. One pozwalają rozwinąć Twoje silne strony. A wtedy niewątpliwie możesz je obrócić w sukces finansowy. Zapewne pomoże Ci w tym Klub Przedsiębiorcy. Zapisy będą nagle, niespodziewanie i krótko, więc lepiej zapisz się od razu na listę mailingową. Sam bardzo dużo korzystam z porad Wandy Loskot, która przyjeżdża na przełomie maja i czerwca do Polski.

Pozdrawiam optymistycznie
Jerzy
www.poznajswojetalenty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *