Obszarem moich zainteresowań jest pogranicze psychologii stosowanej i filozofii, a także – z racji wykształcenia – doradztwo techniczne. Wszystko, o czym opowiadam, wprowadziłem do własnego życia. Dlatego często odwołuję się do swoich doświadczeń. Poszukuję również ludzi sukcesu, aby od nich najszybciej przyswajać sobie nową wiedzę.
Lista tematów wykładów
1. Przełamywanie niskiej samooceny
Ogromna rzesza ludzi osiąga znacznie niższe rezultaty w stosunku do swojego potencjału z powodu niskiej samooceny. Dotyczy to ich życia osobistego, co przekłada się również na gorszą wydajność w pracy. Z wykładu najbardziej skorzystają osoby, które mają problemy z własnym obrazem siebie lub w ich otoczeniu są ludzie, którzy się z tym borykają. Lepsza samoocena przełoży się na rezultaty pracy i większą skuteczność działań w zespole pracowników.
2. Odkrywanie własnych talentów
Najczęściej zaleca się pracownikom, aby poprawiali swoje słabe strony i w tym sposób stali się bardziej przydatni firmie. Tymczasem wieloletnie badania Instytutu Gallupa wykazały, że w budowaniu osobistego i firmowego sukcesu należy wykorzystać swoje silne strony, czyli swoich 5 dominujących talentów. Natura polega na istniejącej infrastrukturze mózgu i z tego faktu wynikają nasze naturalne predyspozycje zawodowe i społeczne. Tylko wiedząc o tym i konsekwentnie dobierając do zespołu pracowników o odpowiednich predyspozycjach, firma osiągnie przewagę konkurencyjną. Poza tym każdy, kto docenia własne talenty, z większym zrozumieniem ocenia możliwości innych ludzi.
3. Niezbędny proces zmian
Żyjemy w świecie nieustających zmian. Jeśli chcesz osiągnąć coś więcej niż dotychczas, licz się z tym, że czeka Cię zmiana. Jak mentalnie się na nią przygotowujesz? Jak zmieniasz swoje nawyki? Jak postrzegasz szanse, które się pojawiają? Jak zachowujesz się na rynku pracy, gdzie coraz mniej jest etatów na czas nieokreślony? Czy zdajesz sobie sprawę, że swoje kwalifikacje musisz nieustannie modyfikować? Czy wiesz, że czeka Cię nieustanne podnoszenie kompetencji osobistych w zakresie inteligencji emocjonalnej?