Pomyśl o swoich talentach

Drogi Czytelniku
Znowu udało mi sie odzyskać kawałek poczty elektronicznej i dzięki temu znalazłem starego maila od Karola, który mi napisał, że wykonał test StrengthsFinder. Ten test wykazał mu, że ma 5 takich dominujących talentów:
– zbieranie (input)
– ukierunkowanie (focus)
– uczenie się (learner)
– intelekt (intellection)
– czar (woo)

Dla pewności chciałem Ci powiedzieć, że twórcy ww. testu opracowanego na podstawie badań Instytutu Gallupa talentami nazywają naturalne, a więc wrodzone i przez to powtarzające się wzorce myślenia, odczuwania i zachowań.

Zobacz po kolei, co oznaczają poszczególne talenty, takie jak u Karola.

Osoba o talencie ZBIERANIE kolekcjonuje różne rzeczy. Mogą to być książki, cytaty, fakty, poszczególne słowa lub motyle, monety, fotografie itp. Jednym słowem wszystko, co może sie przyda któregoś dnia.

Człowiek z talentem UKIERUNKOWANIE bez przerwy zadaje sobie pytanie” „Dokąd zmierzam”. Dla niego ważny jest właściwy kierunek i priorytety działań. Jego umysł pracuje nad odpowiedzią, czy to co robi przybliża go do wytyczonego celu.

Osoba mająca talent UCZENIE SIĘ jak sama nazwa wskazuje uwielbia się uczyć. Uczestnictwo w różnych szkoleniach i kursach to jej żywioł. Dla niej najważniejszy jest sam proces uczenia się. Nawet bardziej niż treść bądź rezultat wykorzystania uzyskanej wiedzy.

Człowiek o talencie INTELEKT lubi myśleć. Jego świat to rozwiązywanie różnych zagadek, próby zrozumienia emocji, opracowywanie koncepcji. Nie cofa się przed obserwowaniem, badaniem i analizowaniem siebie.

Dla kogoś, kto ma CZAR nie ma nieznajomych. Na całym świecie są tylko znajomi, których on jeszcze nie spotkał.

Jeśli będziesz zainteresowany, następnym razem podam Ci kilka dalszych opisów poszczególnych talentów. Niestety, Ty sam musisz zdecydować, do czego Cię predysponuje wypadkowa tych cech. To Ty najwięcej wiesz o sobie i musisz zdecydować, jak swoje piękne cechy wykorzystać.

Cała idea „teorii 5 talentów” zasadza się na tym, że w obszarze, gdzie je wykorzystujesz, możesz dojść do perfekcji. A więc nikt nigdy nie prześcignie Cię tam, gdzie wykorzystujesz swoje talenty.

Tymczasem Karola trapi inne pytanie. On chciałby powtórzyć test i zobaczyć czy uzyska ten sam wynik. Trudno odpowiedzieć na jego wątpliwości. Jeśli chodzi o moje zdanie uważam, że tak ważny test należy przeprowadzić szczególnie starannie, aby być pewnym wyniku.

Tylko z tego powodu organizowaliśmy z Anią Laskowską szkolenia, na których przygotowywaliśmy uczestników do przeprowadzenia testu w odpowiednim stanie emocjonalnym. Zależało nam na tym, aby uczestnicy wykonywali test w pełni wykorzystując swoją podświadomość, tzn. w taki sposób, jak operują swoimi talentami.

Chcemy zrobić jeszcze jeden taki kurs w maju. Jeśli Cię interesuje poznać swoje talenty, zostaw kontakt do siebie na witrynie www.poznajswojetalenty.pl lub u Ani. Poinformuję Cię mailowo o szczegółach.

Terminu jeszcze nie podaję, bo musimy go dopasować do dni spotkań z Wandą Loskot.

Pozdrawiam optymistycznie i do zobaczenia
Jerzy
www.poznajswojetalenty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *