Panowanie nad emocjami

Drogi Czytelniku,
ostatnie dni po katastrofie rządowego samolotu TU-154M przyniosły nam mnóstwo emocji. Nie wyobrażam sobie , aby ktoś mógł obojętnie przejść obok tego, co zdarzyło się w Smoleńsku. Uczestniczyłem w kilku Mszach za ofiary wypadku i widzę wciąż twarze ludzi zbolałych od smutku. I to ludzi, którzy tak jak ja byli obcy dla osób, które tam straciły życie. A jeśli ktoś był z rodziny ofiar, to aż trudno sobie wyobrazić, co musiał przeżywać.

Zastanawiałem się wtedy, co można zrobić w takiej sytuacji. Jak zapanować nad emocjami, które są naszym udziałem. Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków emocje wywołane katastrofą były pozytywne. Ale przecież nie zapominajmy, że każdy z nas może się też znaleźć w szponach emocji negatywnych. Jak sobie możesz wtedy z tym poradzić?

Z kłopotu myślowego wybawił mnie Łukasz Przekaza, z którym znam się od ładnych kilkunastu miesięcy. Wspieramy się wzajemnie na naszych drogach do sukcesu. Mogę z pełnym przekonaniem rzec, że im dłużej się znamy, tym te drogi coraz bardziej się nam zbliżają. Cóż, staramy się działać na emocjach pozytywnych, a zatem skoro podobnie myślimy, to zacieśniamy kontakty.

Osobiście zdecydowanie nastawiam się na pozytywne aspekty naszego życia. Szukam ludzi pozytywnie myślących, unikam sytuacji, gdzie górę mogą brać emocje negatywne. Ale zdaje sobie sprawę, że Ty możesz mieć z tym problem, jeśli krócej ode mnie żyjesz w świecie pozytywnym. Praca na etacie, własny biznes czy nauka szkolna bądź akademicka dostarcza nam wielu niekomfortowych sytuacji. I co wtedy robić?

Z pewnością jednym z rozwiązań jest właśnie propozycja od Łukasza Przekazy. Podesłał mi on link na warsztat pt. Technika Uwalniania swojego kolegi Adam Krasowskiego. Jak zapewne wiesz, własne działania podejmujemy najczęściej pod wpływem emocji.  Wszystko jest OK, gdy masz pozytywny stan świadomości. Wtedy odczuwasz radość, miłość, spokój i akceptujesz świat, jaki Cię otacza. A co, gdy targają Tobą uczucia negatywne?

Czy wiesz co robić, gdy jesteś na coś lub kogoś zły, boisz się nie wiadomo czego, masz poczucie winy albo zamartwiasz się sprawami dnia codziennego? Jeśli nie masz na to własnych rozwiązań, to rozważ, czy nie warto zapisać się na to szkolenie. Może akurat będzie dla Ciebie niezwykle owocne?

Jak wspominałem powyżej, warsztat Adama jest bardzo polecany po koleżeńsku przez Łukasza Przekazę. Jeśli więc przy rejestracji wpiszesz w polu UWAGI słowo mindskills, otrzymasz 15% rabatu. Uważam, że warto skorzystać z tego dodatkowego bonusu, niezależnie od tego, że po szkoleniu będziesz wiedział, w jaki sposób uwolnić się od swoich negatywnych emocji. Powodzenia!

PS. U Wandy Loskot w najbliższy piątek 23 kwietnia 2010 r. znowu zaczyna się świetny kurs internetowy Zarabiaj Na Wiedzy. Zapisz się w odpowiednim czasie, bo zawsze wtedy masz okazję wygrać gratisowy dostęp na to szkolenie o wartości 297 USD, czyli prawie 900 PLN.

Pozdrawiam życząc sukcesów
Jerzy
www.poznajswojetalenty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *