Kiedy odniosę sukces?

Drogi Czytelniku
Urszula poruszyła taką kwestię: „Jestem dumna, ambitna, uparta. Mam wiele samozaparcia i dla celu potrafię zrobić wiele rezygnując ze świąt, sobót, wakacji itp. Czy te cechy pozwolą mi odnieść sukces?

Rzadko kiedy spotykam ludzi o takim potencjale emocjonalnym jak Urszula. Uważam, że cechy, o których wspomina, są podstawą osiągnięcia sukcesu w każdej dziedzinie.

Bo tak naprawdę odniesienie sukcesu jest proste. Trzeba zobaczyć, co robili bogaci ludzie i zrobić to samo, a przy tym mieć determinację wytrwać w swoim ppostanowieniu. Oni m.in. potrafili odróżnić bezsensowne wydawanie swoich pieniędzy od inwestowania.

Tak samo już zaczęła działać Urszula. Odsuwa w czasie swoje gratyfikacje. To pierwszy etap do sukcesu: umieć sobie odmówić doraźnych przyjemności dla o wiele większych gratyfikacji w przyszłości.

Ona na pewno odniesie sukces w życiu, skoro umie wytyczyć sobie cele i dąży do ich realizacji. Miałbym dla niej tylko jedną małą uwagę. Powinna spróbować postawić pytanie w trochę twardszej formie: „Kiedy odniosę sukces?”

Stawiając pytanie „miękko”: „Czy odniosę sukces?” Twój umysł bierze również pod uwagę, że sukces może się nie zdarzyć. Jeśli natomiast postawisz pytanie w taki sposób: „Kiedy odniosę sukces?” Twój umysł skupia się wyłącznie na tym, jak dążyć do celu. Nie rozważa żadnych innych rozwiązań niż te, które prowadzą do sukcesu.

Co tu dużo mówić, przyłącz się do gratulacji dla Urszuli za wspaniały sposób myślenia i dążenie do pewnego sukcesu.

Pozdrawiam optymistycznie
Jerzy
www.poznajswojetalenty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *