Jak zdobyć pieniądze?

Drogi Czytelniku

Co jakiś czas dostaję takie właśnie pytanie: Jak zdobyć pieniądze?

Proste pytanie i jednocześnie bardzo trudna odpowiedź. Dlaczego? Bo oprócz bankierów tak naprawdę nikt Ci nie udzieli na nie odpowiedzi.

Jak to, żachniesz się, przecież nie brakuje bogatych ludzi. To prawda! A czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, w jaki sposób doszli do majątku?

„Nakradli i dlatego mają” – odpowiadasz natychmiast. Jeśli to Twój jedyny sposób myślenia, to spadaj z tego bloga, bo nie interesują mnie tacy czytelnicy!

Choćbyś nawet pisał do Wandy Loskot elaboraty i błagania o pomoc w zdobyciu pieniędzy, to Twoje działania są bezcelowe. U niej dostaniesz tylko (i aż tylko!) narzędzia, a uzyskanie dzięki nim niezależności finansowej należy do Ciebie.

Chcę, abyś o pieniądzach pomyślał w kategoriach o wiele poważniejszych. I jednocześnie zrozumiał jedną podstawową zasadę: To Ty musisz się zmienić, jeśli chcesz, aby zmieniła się Twoja sytuacja finansowa!

Uwierz mi, a jak nie wierzysz, podpytaj mądrzejszych, że absurdem jest oczekiwać innych rezultatów swojego życia postępując w dotychczasowy sposób.

Podziękuj sobie, jeśli nadal czytasz ten wpis, bo to oznacza, że zakiełkowała w Tobie myśl, że warto zacząć działać inaczej.

Zatem skup się i zastanów, co Cię blokuje, aby stać się bogatym. Wsłuchaj się i przyznaj przed sobą, że masz nawyki i przekonania, które uniemożliwiają Ci żyć inaczej i lepiej. Spójrz na siebie z boku i uśmiechnij się z wyrozumiałością, bo przecież Ty, czyli ten osobnik w tym stanie ducha nie może dojść do pieniędzy.

Czy przypadkiem zaczynasz już dostrzegać, że w takim razie musisz zmienić swoje pytanie „Jak zdobyć pieniądze?” na takie, na które uzyskasz od razu odpowiedź? Jeśli tak, to w takim razie postaw pytanie „Gdzie powstają pieniądze?„.

Wbrew pozorom odpowiedź jest prosta. Pieniądze powstają w Twojej głowie! Szukasz ich daleko, a tymczasem one są tak blisko. Naprawdę, one są w zasięgu Twojej ręki. Nawet nie musisz się schylać, bo głowę nosisz wysoko.

Zatem zacznij zmieniać swój sposób myślenia o pieniądzach. I zapamiętaj, zmień wpierw siebie. Jeśli Ty się zmienisz, to przyciągniesz do siebie innych ludzi. Co najważniejsze różnych od tych, którymi otaczasz się dotychczas.

A poza tym nie zapomnij, że masz swoje naturalne predyspozycje, owe przysłowiowe talenty, które wyróżniają Cię spośród innych ludzi. Czy jesteś pewien, że je optymalnie wykorzystujesz? To Twoja dodatkowa szansa, jeśli właśnie ich użyjesz do budowy własnych silnych stron. Bo w obszarze swoich talentów możesz stać się niedościgłym mistrzem. Podziwianym, szanowanym i przede wszystkim cennym.

I to jest najprostsza droga do pieniędzy.

PS. Rozważ, czy nie powinieneś wziąć udziału w kursie Zarabiaj na Wiedzy. Przy Twoich umiejętnościach i doświadczeniu (to atut pokolenia 50+) masz okazję na zdobycie dodatkowych pieniędzy.

Pozdrawiam optymistycznie
Jerzy
www.poznajswojetalenty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *