Czy masz już mentora?

Drogi Czytelniku
Na pewno rozumiesz słowo mentor tak jak ja. Dla mnie mentor to mądry doradca.

Tak Bogiem a prawdą, w Twoim życiu powinieneś mieć jak najwięcej doradców. Przede wszystkim dlatego, że mamy do czynienia z coraz większą specjalizacją w każdej dziedzinie. Zatem również musisz mieć specjalistycznych doradców do określonych obszarów życia.

Chyba przyznasz, że ktoś, z kim możesz porozmawiać nt. swojej tężyzny fizycznej, czyli kształtowania Twojej sylwetki, niekoniecznie musi dużo wiedzieć o kształtowaniu rodziny.

Również zupełnie inny specjalista potrzebny Ci do zagadnień biznesowych. Akurat w tej dziedzinie za swojego mentora uważam Wandę Loskot. To dla mnie wielki zaszczyt, że dzięki uczestnictwu w zajęciach Klubu Przedsiębiorcy znajduję się w kręgu jej znajomych i zawsze mogę ją poprosić o poradę.

Ba, a żebyś wiedział ile jest przypadków, kiedy to ona sama zwraca mi uwagę na ewidentne błędy biznesowe, które popełniam, ale ich nie widzę. Dzięki jej pomocy spokojnie patrzę w swoją przyszłość biznesową.

Tak, mogę stwierdzić, że nie mam z Wandą łatwo, ale właśnie takie jest zadanie mentora. Ty możesz zawsze znaleźć dla siebie jakieś usprawiedliwienie, że czegoś nie wykonałeś. Mentor „chłodnym okiem” ocenia ile było w tym Twojej winy, a co wynika z trudności obiektywnych. I co najważniejsze. Udzieli Ci cennych wskazówek.

Zdaje sobie sprawę, że niełatwo znaleźć dobrych mentorów. Zwłaszcza jeśli niezbyt wytrwale ich szukasz. Jednak zachęcam Cię, abyś szukał nadal.

Przy okazji mogę poruszyć inną sprawę. Czy nie uważasz, że są dziedziny życia, w których właśnie TY doskonale możesz się sprawdzić jako mentor. Należąc do Pokolenia 50+miałeś wiele okazji spotkać się z różnymi problemami. Pokonując je uzyskałeś niepodważalne doświadczenie. W tej sytuacji masz wręcz obowiązek doradzać innym.

Jednak nie zapomnij o tym, ze nawet będąc mentorem dla kogoś, sam mentorów potrzebujesz. Ot choćby dlatego, abyś reprezentował coraz wyższy poziom porad.

Pozdrawiam optymistycznie
Jerzy
www.poznajswojetalenty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *