Czas na zmianę

Drogi Czytelniku,
parę dni temu wydarzyło się w naszej rodzinie nieszczęście. Moja Mama usiłowała zapisać się do lekarza specjalisty na wizytę pod koniec lata lub początku jesieni. Niestety, dziki tłum chorych (?), gdy tylko otworzyły się drzwi do przychodni, rzucił się na oślep, tratując moją Mamę, która przewróciła się na śliskiej posadzce. Skończyło się uszkodzeniem kręgosłupa, miednicy i złamaną kością udową.

Wczoraj Mama wróciła do domu ze szpitala. Na szczęście mimo choroby serca udało się przeprowadzić operację i ma teraz wszczepioną endoprotezę biodra. Czeka ją jeszcze wielotygodniowa rehabilitacja, a do pełni zdrowia już raczej nie dojdzie. No i dom, w którym mieszka okazał się słabo przygotowany dla osoby niepełnosprawnej. Cóż, ta sytuacja nas wszystkich zaskoczyła.

Piszę Ci o tym dlatego, abyś przez chwilę zastanowił się, że warto być przygotowanym na zmianę. Ba, najlepiej ją wręcz wykreować! Nie musi to być tak dramatyczne zdarzenie, jak wspomniany powyżej wypadek, ale inna sytuacja jak np. konieczność zakupu samochodu, bo stary się rozleciał, okradzenie przez wspólnika, czy rosnące potrzeby finansowe dzieci.

Stajesz przed faktem, że oto niespodziewanie nadszedł czas na zmianę. Jak jesteś do tej sytuacji przygotowany?

Pytam o to, bo sam kiedyś byłem do nowych warunków nieprzygotowany. Ponad 3 lata temu utraciłem ukochaną pracę inżyniera chemika – moje źródło satysfakcji i jednocześnie jedyne źródło dochodu. Co prawda spodziewałem się, że prędzej czy później to nastąpi, a jednak dałem się zaskoczyć i nie miałem odskoczni, aby płynnie wejść na nową drogę życia.

Niemniej właśnie wtedy podjąłem ostateczną i nieodwołalna decyzję, że już nigdy dla nikogo nie będę pracował na etacie. To postanowienie było tak silne, że stanowiło motyw moich dalszych działań. A wcale na początku przez wiele miesięcy nie było łatwo, bo kiedy nagle nadszedł czas na zmianę, nie wiedziałem, co robić w nowej sytuacji. Nie znałem odpowiednich ludzi, praktycznie nie miałem żadnej wiedzy o prowadzeniu biznesu, a zaplecze finansowe stanowił kilkusettysięczny dług kredytowy. Co tu dużo mówić. Po prostu było niewesoło.

Jednak tak już jest w życiu, że jeśli czegoś bardzo pragniesz i czynisz odpowiednie kroki w realizacji swoich marzeń, to zawsze nadejdzie czas zbierania owoców Twoich wcześniejszych działań. Dzięki temu, że nie pracuję zawodowo, mogłem w dowolnym czasie odwiedzać Mamę w szpitalu, a zdobyte umiejętności interpersonalne pozwoliły dogadywać się z personelem czy pocieszać pacjentów.

Widzisz, ze zmianą jest tak, że kiedy ona następuje, jest już za późno, aby się do niej przygotować. Jeśli nie jesteś przygotowany, miną Cię różne możliwości, które decydują o Twojej przyszłości. Wtedy po latach będziesz mógł co najwyżej powiedzieć: „Ach, gdybym wtedy wiedział, …”.

Teraz już wiesz i tylko od Ciebie zależy, jak tę wiedzę wykorzystasz. Zapamiętaj, proszę, że żyjemy w czasie niezwykle szybkich zmian technologicznych i społecznych, wiele zagadnień staje się innymi niż dotychczas, więc każdy dzień siedzenia w swojej strefie komfortu oddala Cię od sukcesu życiowego, na który z pewnością zasługujesz.

Pytasz, co masz robić? Mogę Ci tylko rekomendować drogę, którą sam podążam. Oczywiście jest wiele metod zmiany swojego życia, ale ja postawiłem na rozwój osobisty. Codziennie w tym kierunku podejmuję wysiłki czytając odpowiednie książki, słuchając nagrań mądrych ludzi, rozmawiając z tymi, którzy już są w miejscu, do którego dążę, kontaktując się z osobami, które są zainteresowane swoim rozwojem osobistym, aby stawać się lepszym człowiekiem.

Najważniejsze, że ta metoda daje oczekiwane przeze mnie rezultaty i nie muszę chodzić do pracy. Oczywiście chcę jeszcze znacznie poprawić skuteczność swoich działań, ale ich kierunek jest jak najbardziej słuszny. Dla mnie czas na zmianę nastąpił na szczęście parę lat temu. Jak jest w Twoim przypadku? Co sądzisz o tym, aby teraz zapoczątkować zmianę w swoim życiu?

PS 1. Zapraszam Cię serdecznie na witryny Wandy Loskot.

PS 2. Na początku swojego procesu zmiany zrobiłem test StrengthsFinder, aby odkryć swoich 5 dominujących talentów. Cena kodu dostępu wynosi u mnie 147 PLN. Otrzymasz fakturę VAT za jego zakup.

Pozdrawiam życząc sukcesów
Jerzy
www.poznajswojetalenty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *